Image Alt

EOSK

TÜRKİYE TIRMANMA ŞAMPİYONASI DEMİRCİ’DE START ALDI

TÜRKİYE TIRMANMA ŞAMPİYONASI DEMİRCİ’DE START ALDI

2019 Türkiye Tırmanma Şampiyonası bu sene Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Demirci’ de düzenlenen organizasyonla başladı.

Demirci Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci Akıncıları Motosiklet Kulübü ve Güneş Sürücü Kursu’ nun katkılarıyla 23 -2 4 Mart 2019′ da yapılan yarışta otomobil sporları severlerin ve yöre halkının ilgisi oldukça büyüktü. 23 Mart 2019 Cumartesi günü, Demirci Cumhuriyet Meydan’ında sembolik start ile başlayan organizasyonu 24 Mart 2019 Pazar günü 6,5 kilometre uzunluğundaki 3 çıkış şeklinde gerçekleşen asfalt zeminli parkur takip etti.

Türkiye’ nin farklı yerlerinden gelen yarışmacılarının ilk kez Tırmanma Yarışı’ na ev sahipliği yapan Demirci’ de memnuniyeti oldukça yüksekti. 4 ayrı kategoride 23 sporcunun mücadelesine sahne olan yarış sonunda Kategori 1’ de Bursa’ dan Citroen Saxo VTS ile Taner Oruç birinciliğin sahibi olurken, Kategori 2’ de yine Bursa’ dan Renault Clio Ragnotti ile Engin Apaydın, Kategori 3’ de İzmir’ den Renault Clio II Sport ile Ayhan Germirli ve Kategori 4’ te ise İstanbul ’dan Mitsubishi Lancer EVO IX ile Cem Yalın birincilikleri paylaşan isimler oldular.

Mahalli kategoride ise Kategori 1’ de Ford Fiesta R1 ile Hakan Kerci, Kategori 2’ de Honda Civic Type-R ile Hüseyin Yıldırım, Kategori 3’ te Peugeot 106 GTI ile Mustafa Nazik ve Kategori 4’ te de Renault Clio RS ile Emre Zümrüt birincilik kürsüsüne çıkan sporcular oldular.

Demirci Tırmanma Yarışı’nda dereceye giren sporcuların ödülleri Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Ege Otomobil Sporları Başkanı Özer Yüce tarafından sahiplerine kavuştu. Ödül töreninde Demirci Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada Demirci halkının organizasyon hakkındaki olumlu düşüncelerinden bahsederek yarışın gelenekselleşmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Post a Comment