Image Alt

EOSK

PAMUKKALE RALLİSİ HEYECANI

Ralli rüzgârı  31 Ağustos  – 01 Eylül 2019 tarihlerinde Pamukkale’ de esecek!

Ege Otomobil Sporları Kulübü’ nün organize edeceği, Pamukkale Belediyesi’ nin destekleriyle gerçekleşecek yarışın haberi şimdiden Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda yarışmacının ilgisini çekmiş bulunmakta.

Dünya’ da hem doğal hem kültürel özellikleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş Pamukkale bu kez Pamukkale Rallisi’ne ev sahipliği yapacak. Pamukkale –  Karahayıt bölgesinde yer alacak toprak zemin parkurlarda yapılacak Pamukkale Rallisi ilk defa kullanılacak yaklaşık 58 kilometrelik toprak özel etap parkurlarda gerçekleştirilecek.

Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği karbeyazı travertenleri, büyüleyici Kleopatra Havuzu, Hierapolis Antik Kenti ile ünlü bölgede gerçekleşecek Pamukkale Rallisi izleyicilere, yarışmacılara tam bir festival havası yaşatacak.

31 Ağustos Cumartesi günü (katılım sağlayacak protokol eklenecek) Denizli Büyükşehir Belediyesi önünden start alacak birbirinden güçlü otomobiller, Akvadi Parkı bölgesinde yapılacak asfalt parkur Şehir Seyirci Özel Etabında mücadeleye başlayan pilotlar Pamukkale travertenleri yanındaki otopark alanında koşulacak toprak parkur Seyirci Özel Etabı heyecanı doruğa taşıyacak.

Rekabet 01 Eylül Pazar günü Pamukkale Haytabey mevkiinde koşulacak Özel Etaplar ile devam edecek. Gün sonunda kupalar Pamukkale Koca Çukur Parkı önündeki doğa harikası travertenler manzarası eşliğinde sahiplerini bulacak.

Ralli Pilotlarının tatlı rekabetine tanık olacak ralli, aynı zamanda bağışta bulunmak isteyenlerle DMD (Duchenne Musküler Distrofi) Aileleri Derneğine de mücadelelerinde destek olmayı hedefleyecek.

Pamukkale Rallisi’ne ait merak edilen tüm detaylar çok yakında paylaşılacak, gelişmeleri Pamukkale Belediyesi ve Ege Otomobil Sporları Kulübünün internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Post a Comment